Katedra Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego

Katedra Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego

Katedra koncentruje się na następujących kierunkach badań:

• Podstawy teoretyczne nauk o zarządzaniu: teoria organizacji, metodologia nauk o zarządzaniu – aspekty humanistyczne i ekonomiczne, organizacja i zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego.
  • Zasady zarządzania w sektorze publicznym: teoria i praktyka zarządzania publicznego, modele modernizacji administracji publicznej, zasady współdziałania organizacji publicznych z organizacjami z innych sektorów. Współczesne problemy zarządzania: sprawność organizacji publicznych, kształtowanie kompetencji menedżerów projektów.
  • Instrumentarium zarządzania: nowe instrumenty zarządzania publicznego, prospołeczne instrumenty współczesnego zarządzania, e-administracja publiczna, innowacje organizacyjne w organizacjach publicznych.

Skład osobowy:

prof. dr hab. Łukasz Sułkowski - kierownik