Współpraca, dialog, profesjonalizm w edukacji

Termin: 22.03.2018 - 24.03.2018
Miejsce: Kraków
Organizator: Instytut Spraw Publicznych i Centrum Studiów nad Przywództwem Edukacyjnym Uniwersytetu Jagiellońskiego

Warto sobie przypomnieć sesje, w których braliśmy udział. Zapraszamy do ponownej lektury niektórych prezentacji:

>>> PREZENTACJE <<<

Szanowni Państwo!

Zapraszamy gorąco do udziału w konferencji

„Współpraca, dialog, profesjonalizm w edukacji”,

organizowanej przez Instytut Spraw Publicznych i Centrum Studiów nad Przywództwem Edukacyjnym Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Krakowie w dniach od 22 do 24 marca 2018 r.

Od lat celem organizatorów konferencji jest zmniejszanie przepaści między praktyką i teorią. Prowadzenie polityki edukacyjnej i działanie w szkołach wymagają wykorzystania, i wniosków z badań, i doświadczenia praktyków. Celem konferencji jest krytyczna refleksja nad praktyką i tworzenie rekomendacji dla rozwoju edukacji dzięki dialogowi między praktykami a badaczami zaangażowanymi w działania na rzecz procesu uczenia się, rozwoju i wychowania.

Zapraszamy więc dyrektorów szkół i wszystkich placówek edukacyjnych, nauczycieli, osoby zajmujące się kształceniem i doskonaleniem nauczycieli, badaczy, pracowników naukowych, doktorantów, samorządowców i wszystkich zainteresowanych. Jesteśmy głęboko przekonani, że edukacja w Polsce, w Europie i na świecie potrzebuje interdyscyplinarnego i otwartego dialogu profesjonalistów na temat sposobów rozwiązywania problemów stojących przed edukacją.

Zapraszamy do wygłoszenia krótkiego referatu (15 minut), przeprowadzenia warsztatu (45 minut), przygotowania plakatu lub uczestniczenia w konferencji bez wystąpienia.

Najważniejszym elementem naszych konferencji jest zawsze interakcja między uczestnikami, dlatego każde wystąpienia będą omawiane i dyskutowane. Oprócz prezentacji referatów, mini-warsztatów i sesji plakatowych odbędą się też wykłady i sesje dodatkowe zaplanowane przez organizatorów.

Pragniemy skoncentrować dyskusję podczas konferencji wokół pytania o przyszłość edukacji w Polsce i na świecie. Analizując wyzwania stojące przed społeczeństwami i edukacją, aktualnie prowadzone działania, innowacyjne projekty, plany na przyszłość będziemy wspólnie układać wizję szkoły potrzebnej już za chwilę i zastanawiać się jak ową wizję wprowadzić w życie.

Wspólnie odpowiemy na pytanie DLACZEGO należy zmienić edukację, system oświatowy i szkoły (lub dlaczego nie należy), DOKĄD, w jakim kierunku warto się udać i CO zamierzamy wprowadzić w życie, co uznajemy za warte realizacji oraz wreszcie JAK chcemy to zrobić.

Zapraszamy serdecznie

Kierownik Zakładu Przywództwa i Zarządzania w Edukacji

dr hab. Grzegorz Mazurkiewicz

Dyrektor Instytutu Spraw Publicznych UJ

dr hab. Ewa Bogacz-Wojtanowska

Koszt konferencji

Opłata do 31.01.2018 r. do 01.02 do 28.02.2018 r.
bez publikacji 350 zł 450 zł
z publikacją 550 zł 650 zł

Wniesienie opłaty konferencyjnej na konto:
Pekao SA 94 1240 4722 1111 0000 4856 6759
z dopiskiem: ISP/CBnPE – konferencja 2018 „profesjonalizm w edukacji ".

Opłata konferencyjna nie obejmuje kosztów zakwaterowania i podróży.

Program godzinowy

Miejsce konferencji:

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ
ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4

Zgłoszenie udziału w konferencji

>>> Formularz zgłoszeniowy <<<

Publikacja pokonferencyjna

Zgłoszone i zaakceptowane teksty opublikowane zostaną w Zarządzaniu Publicznym Zeszyty Naukowe Instytutu Spraw Publicznych (11 punktów) (przyjęte przez Redakcję ZP) lub monografii pokonferencyjnej.

Teksty prosimy przesłać do 28 lutego 2018 r. na adres: jakub.kolodziejczyk@uj.edu.pl

Miejsce konferencji

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ
ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4

isp.konferencja@uj.edu.pl

Propozycja noclegu

Uczestnikom konferencji „Współpraca, dialog, profesjonalizm w edukacji” oferujemy:
pokoje 2-osob w cenie 150 PLN od osoby bez śniadania tj. 75 PLN od osoby
pokoje 1-osobowe w cenie 120 PLN bez śniadania
pokoje 3-osobowe w cenie 180 PLN bez śniadania tj. 60 PLN od osoby

Śniadanie jest serwowane w restauracji w cenie 15 PLN od osoby (płatne  w restauracji , konieczne wcześniejsze zgłoszenie śniadania przy rezerwacji pokoi).

Dom Gościnny UJ "Przegorzały"
Numer telefonu do rezerwacji tel. 12 6647200 lub 506-00-66-53

Data opublikowania: 04.12.2017