Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wirtualne Laboratorium ISP

Wirtualne laboratorium ko-projektowania i otwartych innowacji (V-Lab) ISP UJ angażuje społeczność naukowców, studentów, doktorantów, aby wspólnie z partnerami wypracowywać rozwiązania istotnych problemów społecznych lub organizacyjnych. Laboratorium działa w turkusowym modelu organizacji. Wspiera nas Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ i CITTRU.

PROJEKTY

Nasz pilotażowy projekt “ISP.TEN Transformacja, teraz!” jest kontynuacją idei projektu UNA.TEN Transform Emergency Now! w wymiarze lokalnym.

W ciągu 10 dni kilkuosobowy zespół naukowców i studentów ISP UJ, przy wsparciu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UJ, będzie pracował nad autorskim rozwiązaniem aktualnego wyzwania w obszarze edukacji: Przeciwdziałanie ograniczeniom w dostępie do systemu edukacyjnego w czasach pandemii (Covid 19 i nie tylko).

Zaczynamy 25 maja 2020!


Polecamy też projekt @UNA.TEN oraz #UNA_Europa!

 

Szybka decyzja, teraz albo nigdy! No, to teraz, zebraliśmy się, działamy! „Transformacja, teraz!”

Po przeprowadzeniu 42 wywiadów, zebraniu 318 ankiet, analizie 1 raportu, 8 przypadków i 11 artykułów prasowych, wielu rozmowach nieformalnych uzyskaliśmy wgląd w sytuację.


Potem musieliśmy to wszystko zrozumieć i uporządkować.


Dostrzegliśmy wiele problemów i… PARADOKS! Ograniczenie w edukacji pojawia się na skutek jej nadmiaru!!! K. Dorst (2015) ma rację z tym paradoksem!

Skupiliśmy się na tym jak pomóc uczniom przeładowanym w wyniku pracy zdalnej, tak aby ich nauka była efektywna, nie zwiększając poczucia frustracji i przemęczenia, oraz pomóc rodzicom i nauczycielom ograniczać przeładowanie ucznia.


No i się zaczęło! Burze mózgów, generowanie pomysłów, poszukiwania rozwiązań, analizy wariantów. Było ciężko… lepiej nie mówić, ale w końcu wymyśliliśmy! 


Jest i prototyp! Teraz czas go zaprezentować i dowiedzieć się, co o nim myślą potencjalni odbiorcy  :)

  • 10.06.2020 – pierwsza prezentacja, dla partnerów projektu
  • 26-29.06.2020 – do potwierdzenia

 

informacja w przygotowaniu

Szanowni Państwo,
zapraszamy do wypełniania ankiety, której celem jest diagnoza uwarunkowań działania szkoły i uczelni w czasie pandemii i postpandemii.

Ankieta jest anonimowa. 

WAŻNE
Ankieta jest skierowana do studentów, uczniów szkół ponadpodstawowych, rodziców, pracowników szkoły/uczelni. Możesz pełnić  w szkole/uczelni różne role.  Jeśli pełnisz więcej niż jedną rolę, dla każdej nich należy wypełnić osobną ankietę.

Bardzo dziękujemy za udział w badaniach.

Zespół badawczy ISP

 

Ankieta PRACOWNICY
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=6yYO676_0keekOvSQm286zxpJqHe1CNAvDaDXqV-L9NURE5YUU1FUVZEMEhDNzhWQTVHTkg5OElOSS4u

 
Ankieta UCZNIOWIE/STUDENCI (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych)
 
 
Ankieta RODZICE/OPIEKUNOWIE