Seminarium "Sacrum-Profanum-Korzyść społeczna"

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na seminarium współorganizowane przez kwartalnik Trzeci Sektor oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. „Sacrum - Profanum - Korzyść społeczna. Pomiędzy dobroczynnością i pożytkiem publicznym. Religijna działalność charytatywna i świecka filantropia wczoraj i dziś".

Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2015 (wtorek), w godz. 13:15-15:30 w: Budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ (III Kampus UJ), ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4, sala nr 0.101 (parter).

Dyskusja seminaryjna zostanie poświęcona problematyce 34. numeru kwartalnika „Trzeci Sektor" (więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: http://isp.org.pl/ksiegarnia,publikacja,61,849.html, którego temat wiodący: Boskie – Cesarskie – Obywatelskie oscyluje wokół podjętych prób wzajemnego pozycjonowania motywowanej religijnie działalności charytatywnej, publicznej działalności pożytku publicznego oraz świeckiej filantropii i działalności społecznikowskiej.

W dyskusji panelowej udział wezmą:
 • dr hab. Agnieszka Hess, Uniwersytet Jagielloński
 • dr hab. Tadeusz Kamiński, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
 • prof. dr hab. Kazimierz Z. Sowa
 • red. Błażej Strzelczyk, Tygodnik Powszechny

Dyskusję poprowadzi dr hab. Marek Rymsza, redaktor naczelny kwartalnika „Trzeci Sektor".

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu oraz włączenia się do dyskusji!

Data opublikowania: 16.04.2015