Kolejne wyróżnienie projektu URPL

Projekt „University Recognition of Prior Learning Centres-Bridging Higher Education and Vocational Education and Training", realizowany w Instytucie Spraw Publicznych w latach 2011-2013 pod kierownictwem prof. dr hab. Grażyny Prawelskiej-Skrzypek otrzymał kolejne wyróżnienie.

Projekt, niezwykle wysoko oceniony w końcowej ocenie projektu, był już pokazywany jako najlepsza praktyka w Komisji Europejskiej - podczas międzynarodowej konferencji „European Monitoring Conference – Work Based Learning and Apprenticeships" dr Beata Jałocha dzieliła się ze społecznością europejską rezultatami wypracowanymi przez zespół projektowy. Projekt został także wyróżniony przez rząd Chorwacji, Biuro ds. Współpracy z organizacjami pozarządowymi, jako jeden z najważniejszych chorwackich projektów realizowanych we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

W minionym miesiącu projekt został wyróżniony po raz kolejny i znalazł się w zestawieniu „Best of ADAM - Innovative products for vocational education". Projekt znalazł się w grupie 35 najlepszych projektów Leonardo da Vinci w Europie. Wyróżnione projekty stanowią grupę „wyjątkowych przedsięwzięć i produktów, które miały ważny wpływ na narodowe i europejskie systemy edukacji i szkoleń".

Projekt realizowany był w partnerstwie z Universite Paris Est Creteil (Francja), Edinburgh Napier University (Szkocja) oraz Institute for the Development of Education (Chorwacja). Uniwersytet Jagielloński był liderem projektu, odpowiadał za wypracowanie finalnych produktów oraz zarządzanie projektem.

Więcej informacji: www.u-rpl.eu

Data opublikowania: 19.12.2014