Zbiórka publiczna na rzecz Magdaleny Sipowicz

Szanowni Państwo,
Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego,

w najbliższy czwartek 26 kwietnia Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na wydarzenie „Dotknij kultury", podczas którego promowany będzie przewodnik po Collegium Maius prezentujący najpiękniejsze eksponaty w grafice wypukłej oraz opisy zabytków z uwzględnieniem percepcji osób niewidomych.

Wieczorem zapraszam na koncert „W przestrzeni siedmiu kultur" na dziedzińcu Collegium Maius w wykonaniu Piwnicy św. Norberta - wstęp wolny.

Wszystkich zachęcam także do wsparcia tego dnia zbiórki publicznej na rzecz Magdaleny Sipowicz, tłumaczki polskiego języka migowego, która została ciężko poszkodowana w wypadku kolejowym pod Szczekocinami. Pani Magdalena Sipowicz tłumaczyła studentom niesłyszącym wiele zajęć na niemal wszystkich krakowskich uczelniach, także na Uniwersytecie Jagiellońskim. Teraz ona potrzebuje wsparcia.

Kwesta odbędzie się na terenie Collegium Maius 26 kwietnia oraz na ul. Jagiellońskiej. Kwestujący studenci będą posiadać zaplombowane puszki i legitymować się zezwoleniem Urzędu Miasta Krakowa na zbiórkę publiczną.

Więcej szczegółów i program na stronie: www.dotknijkultury.pl.

Rektor UJ. Prof. dr hab. Karol Musioł

Data opublikowania: 25.04.2012