Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

czerwiec 2023

20230601
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Bank Światowy i Miasta Sieci Cyfrowej w Instytucie Spraw Publicznych

Data: 01.06.2023

W dniach 10-11 maja w Instytucie Spraw Publicznych UJ mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Banku Światowego i Sieci Cyfrowej Partnerskiej Inicjatywy miast. Gospodarzem spotkania był dr Janusz Sasak – koordynator projektu realizowanego w Instytucie Szkoła Modelowania i Robotycznej Automatyzacji procesów. 

W pierwszym dniu zorganizowanych przez Instytut Spraw Publicznych UJ warsztatów uczestnicy poznawali tajniki technologii RPA tworząc pod kierunkiem dr Janusza Sasaka swoje pierwsze roboty z wykorzystaniem technologii Wizlink®. Szkolenie zakończyło się certyfikacją, a uczestnicy warsztatów zdobyli swoje pierwsze certyfikaty trenerów robotów (My First Robot).

Drugi dzień poświęcony był metodom, narzędziom i wymianie doświadczeń w zakresie modelowania i analizy architektury informacyjnej miast. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się z narzędziami i technologiami stosowanymi w Instytucie Spraw Publicznych do modelowania i analizy procesów oraz budowy modeli architektury informacyjnej. Wysoko oceniono przydatność zarówno technologii automatyzacji procesów jak również programy i materiały do zajęć wykorzystywane przez Instytut do nauczania modelowania, analizy i automatyzacji procesów. Uczestnicy spotkania zadeklarowali chęć wykorzystania opracowanych i przedstawionych przez dr Janusza Sasaka metodyk zarówno modelowania, optymalizacji jak i automatyzacji procesów w urzędach, a także dalsze współpracy z Instytutem w tym zakresie.

Za cenną inicjatywę uznano innowacyjny program praktyk studenckich w ramach których studenci przygotowują rozwiązania z zakresu modelowania i automatyzacji procesów dla instytucji publicznych. 

Zdobyta w trakcie warsztatów wiedza posłuży sprawniejszej realizacji procesów transformacji cyfrowej miast i wdrażaniu nowych cyfrowych usług publicznych.