Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

wrzesień 2021

20210927
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Uroczysta sesja naukowa poświęcona dorobkowi badawczo-dydaktycznemu prof. dr hab. Grażyny Prawelskiej-Skrzypek

Data: 27.09.2021

27 września odbyła się uroczysta sesja naukowa Instytutu Spraw Publicznych UJ poświęcona dorobkowi badawczo-dydaktycznemu prof. dr hab. Grażyny Prawelskiej-Skrzypek. Uroczystość miała miejsce w Auli Collegium Novum UJ. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz Uczelni, Wydziału i Instytutu, Rodzina Pani Profesor oraz Jej współpracownicy i przyjaciele z całej Polski.

Laudację wygłosiła Pani Dziekan Prof. Ewa Bogacz-Wojtanowska, która powiedziała m.in.:  „Pani Profesor poprzez swoją działalność naukową, dydaktyczną oraz publiczną w sposób szczególny zasłużyła się nauce, nauczaniu i sprawom publicznym. Jest przede wszystkim wybitną uczoną, choć skala i zakres Jej aktywności wkracza zdecydowanie poza obszar prowadzonych w skupieniu badań naukowych. Miarą Uczonego i Uczonej są prace badania. Miarą Uczonego i Uczonej jest postawa i służba publiczna. Miarą Uczonego i Uczonej są uczniowie i w jaki sposób kształci i wychowuje młodzież. We wszystkich tych sferach Pani Profesor Grażyna Prawelska-Skrzypek bez wątpienia należy do grona uczonych, z których Alma Mater Jagiellonica może i powinna być dumna.”

Więcej o sylwetce Pani Profesor, wieloletniej Dyrektor Instytutu Spraw Publicznych i jego założycielce przeczytacie w najnowszym numerze Alma Mater, https://almamater.uj.edu.pl/

Pani Profesor życzymy wiele zdrowia i dziękujemy, że jest z nami i dzieli się swoją wiedzą ze studentami i współpracownikami z ISP UJ.