Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210916

Nowa książka dr hab. Reginy Lenart-Gansiniec, prof. UJ - Systematyczny przegląd literatury w naukach społecznych

Data: 16.09.2021
Z wielką przyjemnością informujemy o ukazaniu się książki Reginy Lenart-Gansiniec zatytułowanej "Systematyczny przegląd literatury w naukach społecznych, Przewodnik dla studentów, doktorantów i nie tylko" (https://scholar.com.pl/pl/ksiazki/4252-systematyczny-przeglad-literatury-w-naukach-spolecznychbrprzewodnik-dla-studentow-doktorantow-i-nie-tylko.html).
 
W książce można znaleźć praktyczne wskazówki dotyczące zaplanowania, przeprowadzenia oraz rozpowszechnienia systematycznego przeglądu literatury. Znajdują się także porady dotyczące organizacji pracy, poszukiwania pomyslu na badania, sposobów wyodrębnienia i wizualizacji danych, a także wyszukiwania literatury przy wykorzystaniu elektronicznych baz publikacji: Web of Science oraz Scopus.
 

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Wojciecha Czakona: Równie szczegółowej książki, prowadzącej badacza przez kolejne etapy procesu opracowywania systematycznego przeglądu literatury nie ma na polskim rynku. (...) To kompleksowy i bardzo praktyczny przewodnik.