Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

October 2023

20231026
Previous week
Next week

Instytut Spraw Publicznych promuje pasje naukowe na Hobby Challenge

Date: 26.10.2023

26 października 2023 r. w Krakowie odbyło się Hobby Challenge organizowane przez FabLab Małopolska. To niezwykłe wydarzenie adresowane do hobbystów w każdym wieku, a w szczególności do uczniów, którzy dopiero poszukują swoich pasji. Nie brakowało licznych wystawców, został też pobity rekord Polski na największy model rakiety wydrukowany za pomocą druku 3D. W Hangarze Czyżyny, bo tam wszystko się działo, stanęła prawie 6 metrowa replika rakiety Saturn V. Warto podkreślić, że rakiety te brały udział w programie Apollo, w 13 misjach - w tym 10 załogowych. Rakiety te są też symbolem pokonywania granic w myśleniu o sprawach publicznych. Dlatego też nie mogło tam zabraknąć Instytutu Spraw Publicznych UJ.

Podczas Hobby Challenge dr hab. Mateusz Lewandowski przedstawił popularno-naukowe wystąpienie pt. „Wyobrażenia przyszłości - futurystyka jako hobby”, a także przeprowadził z uczestnikami warsztaty pt. „Trening wyobraźni – rzeczy z przyszłości”. Dzieci były zachwycone i zaskoczone pomysłami, które przychodziły im do głowy podczas treningu. Szeroko otwarte oczy ze zdumienia i uśmiechy na twarzach to najlepsza rekomendacja. Warto zaznaczyć, że niektóre pomysły miały biznesowy potencjał!

Wierzymy, że taka praca z dziećmi to kształtowanie przyszłych liderów i liderek innowacji. W ten sposób Instytut Spraw Publicznych UJ dołożył cegiełkę do budowania potencjału województwa Małopolskiego, które finansowało Hobby Challenge w ramach projektu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”.

Więcej o Hobby Challenge tutaj: https://www.fablabmalopolska.pl/projekty/hobby-challenge/
Hobby Challenge Hobby Challenge Hobby Challenge Mateusz Lewandowski