Zaproszenie na seminarium Nauka-Praktyka: "Kluczowe problemy zarządzania w samorządzie terytorialnym"

Seminarium Nauka-Praktyka

Kluczowe problemy zarządzania w samorządzie terytorialnym

Katedra Metod i Technik Zarządzania w Sektorze Publicznym Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacja Małopolska Izba Samorządowa zapraszają osoby odpowiedzialne za zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego,  na seminarium poświęcone kluczowym problemom współczesnego zarządzania w samorządzie terytorialnym.

Seminarium jest odpowiedzią środowiska naukowego i Małopolskiej Izby Samorządowej na postulaty zgłoszone podczas Konferencji „Więcej władzy dla samorządu?
Debata o przyszłości samorządu terytorialnego w Polsce", która odbyła się w Krakowie 20 kwietnia 2015 r. W gronie praktyków zarządzania jst chcemy dyskutować nad kluczowymi problemami – aktualnymi i wyłaniającymi się w zarządzaniu organizacjami samorządowymi.

Spotkanie jest pierwszym w serii debat poświęconych współczesnym problemom funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce. Interesują nas zarówno kwestie związane ze strategicznym zarządzaniem jst (m.in. zarządzanie portfelem projektów), organizacją usług wspólnych, zarządzaniem kompetencjami, „projektyzacją" urzędów i instytucji samorządowych (m.in. organizacją biur zarządzania projektami), nadawaniem nowego znaczenia partycypacji publicznej, jak i zarządzaniem zaufaniem i rozwojem metod odpowiedzialnego społecznie zarządzania. Seminarium będzie też okazją do sformułowania postulatów i rozwiązań istotnych dla dalszych prac Rządu i Parlamentu RP. Stworzy również warunki do podzielenia się własnym doświadczeniem i dobrymi praktykami.

Seminarium poprowadzi prof. dr hab. Grażyna Prawelska-Skrzypek, a towarzyszyć Jej będą naukowcy zajmujący się problematyką zarządzania w jst oraz praktycy pracujący w samorządzie w Małopolsce.

Seminarium odbędzie się w dniu 26 maja 2015 r. w siedzibie Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, Kraków, ul. Łojasiewicza 4 sala konferencyjnej Instytutu Spraw Publicznych, (sala nr 3.322, III piętro) w godzinach od 1100 do 1400.

Zgłoszenia na seminarium przyjmujemy do dnia 25 maja 2015 r. na adres mailowy: biuro@fundacjamis.pl lub telefonicznie 12 200 29 26.

prof. dr hab. Grażyna Prawelska-Skrzypek                             Janusz Olesiński

Kierownik Katedry                                                  Prezes Zarządu Fundacji

Metod i Technik Zarządzania                                    Małopolska Izba Samorządowa

w Sektorze Publicznym