Zaproszenie na inscenizację rozprawy sądowej w sprawie o ograniczenie władzy rodzicielskiej

Drodzy Studenci, Pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uczniowie krakowskich szkół!

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, pragniemy Państwa zaprosić na inscenizację rozprawy sądowej w sprawie o ograniczenie władzy rodzicielskiej, przygotowaną przez studentów II roku Polityki Społecznej w ramach zajęć Polityka społeczna wobec rodziny.

W jaki sposób realizuje się jedną z głównych zasad demokratycznego państwa prawnego - zasadę dobra dziecka? Czy pomoc społeczna oraz organizacje pozarządowe, zawsze w swoich decyzjach i działaniach biorą pod uwagę najważniejszy element dla rozwoju dziecka jakim jest życie w rodzinie biologicznej? Czy władza lokalna oraz związki religijne, w myśl konstytucyjnej zasady pomocniczości, dążą do stworzenia odpowiednich warunków dla rozwoju dziecka, w przypadku rodziny, która jest niewydolna wychowawczo? Jakie będzie rozstrzygnięcie tej sprawy? Czy rodzice dostaną szansę pełnoprawnej opieki nad swoim dzieckiem?

Odpowiedź na te i inne ważne pytania poznacie już w najbliższy wtorek!

Inscenizacja odbędzie się w budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej (sala 0.102) -
20 listopada br. o godzinie 13:00.

Data opublikowania: 14.11.2018