IX Międzynarodowa Konferencja ICERI

W dniach 14-16 listopada 2016 r. w Sevilli odbyła się IX Międzynarodowa Konferencja ICERI International Conference on Education Research and Innovation „Transforming Education Transforming Lives”. Uczestniczyło w niej ponad 700 osób z ponad 80 krajów.

W konferencji wzięli aktywny udział dwaj pracownicy Zakładu Zarządzania w Edukacji ISP UJ:

dr hab. Grzegorz Mazurkieiwcz, który zaprezentował referat „Development through participatory and cooperative process. Conditions of the professional development”

oraz dr Roman Dorczak, który zaprezentował dwa referaty - pierwszy z nich własnego autorstwa: “Professional path to leadership in Polish schools – research on the experience of participants of post-graduate courses on educational management and leadership”; drugi przygotowany wspólnie z Fioną Stephens z Canterbury Christ Church University “International Quality Evaluation Resource for Educational Leaders (IQEREL) – an example of international project to support leadership development for self-evaluation in schools”

W konferencji wzięły także wirtualny udział dwie doktorantki związane z ISP UJ.

Anna Hesse-Gawęda zaprezentowała dwa  referaty. Pierwszy z nich własnego autorstwa „What leadership competencies are less important in schools – research on thinking of Polish school leaders”; drugi wspólnie z dr Romanem Dorczakiem „What helps in practice of educational leadership – research on thinking of school leaders”.

Bożena Freund zaprezentowała dwa referaty. Pierwszy - przygotowany  samodzielnie - „Development of management competencies of students of medicine and nursing – analysis of curricula”; drugi we współautorstwie z dr Romanem Dorczakiem “Leadership competencies in healthcare organizations”.

Wystąpienia pracowników i doktorantów ISP UJ spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.

fot. https://iated.org/iceri/pictures
Data publikacji: 06.12.2016